S.S.S.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Doğru ve yeterli miktarlarda kullanıldklarında verim artışı sağlar ve gelişimi hızlandırır. Fakat sağlıklı kişiler için kullanımı uygundur. Hasta bireylerin bir spor hekimi kontrolünde alması gereklidir.

Amaca göre doğru ve yeterli miktartarlarda alındığında performansı artırır ve dolayısıyla gelişimi hızlandırır.

Sporcu gıdaları normal besinlerin içeriğindeki öğelerin (protein, karbonhidrat, yağ) ve diğer bileşenlerin spor aktivitelerindeki amaca göre farklı gruplarda ve farklı formlarda toplanmış ve hazırlanmış hali dir. Elbette ki vücuda alındığında hepsinin bir enerji karşılığı olacaktır. Kişi nasıl ki gereksiniminden fazla beslenerek enerji aldığında kilo alıyorsa, ek olarak fazladan takviye aldığın da kilo alacak, yetersiz aldığında da kilo verecektir. İlişki bundan ibarettir.

Ayrıca ihtiyacına uygun dengeli olarak bir tüketim yapılmadığında da, normalde sporsal verimi ve gelişimi arttıran bu destekler sağlık açısından faydadan çok zararlı bir hale dönüşebilir. Buna; fazladan alınan desteklerin  ihtiyacın üzerinde kalori alımı sebebiyle toplam vücut yağının gereğinden fazla artması ile kap damar sağlığının bozulması ve yine yapılan antrenman süre, şiddet, kapsam, kapasite ve performansa uyumsuz bir şekilde yetersiz olarak beslenme ve/veya ek destek alımı yapıldığında çeşitli kas, eklem veya değişik çeşitli  sağlıksal fizyolojik  rahatsızlıklar yaşanmasına veya verim ve performansın düşerek motivasyon düşüklüğüne sebep olduğu örnek olarak gösterilebilir.

ENG PROTEİN İLE İLETİŞİME GEÇ

FORMU DOLDUR , BİZDEN DÖNÜŞ BEKLE